Hakkımızda

2011 yılının Kasım ayında, İzmir’de, Ayhan Işık’ın doğup büyüdüğü tarihi evi restore ettirerek, kurumumuza ”Ayhan Işık Oyunculuk Okulu” adını verdik. Alanında akademik yeterliliği/kariyeri olan eğitmenlerimizin verdiği eğitimlerle, Los Angeles Santa Barbara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi gibi önemli okulların oyunculuk ve dramatik yazarlık bölümlerine çok sayıda öğrenci kazandırmanın yanı sıra, Kanal D, TRT1, Star Tv, Fox Tv gibi majör kanalların popüler dizilerine ana cast oyuncuları yetiştirdik.

Okulumuzun eğitmenleri olarak oluşturduğumuz senaryo grubu ile ”Eksik Sayfalar” adlı psikolojik gerilim filminin senaryosunu yazdık. Bu senaryoyu, İlter Yapım ile birlikte hayata geçirip, 10 Mayıs 2013’te Türkiye genelinde sinema salonlarındaki yerimizi aldık. Vizyon sonrasında Kanal D’de yayınlanan filmimiz, günün reytinglerini 2.sırada tamamladı. Ardından ”Kuyu Yapım&Ayhan Işık Yapım” ismi ile üretim faaliyetlerimize yapım kolunu da eklemiş olduk. Giderek büyüyen kadromuzla ”Katre” adlı, uzun metrajlı film projemizin çekimlerini tamamladık. Filmimiz, 26.5.2017 tarihinde Türkiye’de, 12.10.2017 tarihinde Almanya’da sinema salonlarındaki yerini aldı. 2018 yılı itibariyle yapım alanındaki faaliyetimizi ”O Duyguyu Sana Yaşatmayacağım” adlı dizi projemizle yürütmekteyiz. Sinema filmlerimizin yanı sıra, kuruluşumuzdan bugüne her sezon en az 2 tiyatro oyunu sahnelemek koşulu ile kurumumuza En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Türk Yönetmen ödüllerini kazandırmış olmanın gururunu yaşamaktayız.

2019 yılındaki film projemiz Lanetli Anlaşma’dır. Filmimizin kadrosunu okulumuzun mezun ve öğrencileri oluşturmuştur. Korku türündeki Lanetli Anlaşma 2020 yılında vizyona girecektir.
Halen her yıl ”yetenek sınavı” ile okulumuza kabul ettiğimiz sanatçı adaylarını yetiştirmekte ve gerek eğitim sırasında, gerekse mezuniyet sonrasında kadromuza dahil edip mesleği icra etme imkanı sunmaktayız.

Eğitmenlerimizle Tanışın

BUY NOW