• video slide
fully responsive

Berkay BERKMAN

Berkay Berkman 1989 yılında İzmir'de doğdu. Sinema-TV alanında yapımcı-senarist-oyuncu nitelikleri ile çalışmaktadır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık-Dramaturji Bölümü mezunudur. New York'ta Michael Chekhov Oyunculuk Okulu'nda okudu. Margie Haber Oyunculuk stüdyosunda eğitim aldı. Ayhan Işık Yapım & Oyuncu Stüdyosu ve Kuyu Yapım'ın iki kurucu ortağından biridir. Adamın Gol Söylüyor filmindeki Casper rolüyle Los Angeles Actor Ödülleri'nde "En İyi Monolog" ve New York Actor Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini aldı ve bu ödülleri alan ilk Türk aktör oldu. Aynı yıl, bu rol ona Hollywood Bağımsız Film Festivali'nde ve Güney Amerika Film ve Sanat Festivali'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini kazandırdı. The Empty filmindeki Mikail rolüyle Roma Film Festivali ve New York Actor Awards'dan en iyi erkek oyuncu ödüllerini aldı. Sinemaya uyarlanan "Dialel", "Defolu Beden” ve "Lanetli Anlaşma" kitaplarının yazarıdır. Sinema-TV ve eğitim alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

fully responsive

Dr. Nil YÜZBAŞIOĞLU

Nil Yüzbaşıoğlu, edebiyatta doktora derecesine sahiptir.. Michelle Danner Academy'de oyunculuk eğitimi almıştır. 1986 İstanbul doğumlu ödüllü senaristtir. İzmir'de yaşıyor. Ayhan Işık Oyunculuk Okulu’nda oyunculuk ve senaryo eğitmenliği yapmaktadır. Katre ve Kestik Babacim filmlerinin ortak yapımcılığını üstlenmiştir. The Moth ve Lumme filmlerinin senaristidir. The Moth ile Madrid International Movie Awards,The Moth ile East Cost Movie Awards Usa, The Moth ile New Jersey Film Awards ve The Moth ile Los Angeles Film Awards’da ödül almıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında ve filmlerde rol aldı. Ayhan Işık Oyunculuk Okulunda eğitimenliğe devam etmektedir.

fully responsive

Atakan ŞATIROĞLU

Atakan Satiroğlu (10 Kasım 1982, İstanbul doğumlu) Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Sahne Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. Yönetmenliğini üstlendiği Adamın Gol Diyor filmiyle Güney Film ve Sanat Akademisi Festivali'nde En İyi Bağımsız Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini aldı. Luigi Pirandello'nun Çiçekli Adam adlı oyunundan sinemaya uyarlanan Boş, Las Vegas Film Ödülleri'nde ve Roma Film Festivali'nde En İyi Film, New York Yönetmen Ödülleri'nde En İyi Drama Yönetmeni ödüllerini aldı. Birçok film ve diziye imza atan Şatıroğlu, yapımcı ve yönetmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.